Kolejna transza pomocy żywnościowej już w Krzeszowicach!

13 maja o poranku Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej sprowadził z Krakowskiego Banku Żywności 5.889,8 kg artykułów spożywczych w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie od pięciu lat Unijnego Programu Pomocy Dla Najbardziej Potrzebujących.
Wśród produktów, które wkrótce trafią do naszych beneficjentów są: szynka drobiowa, fasolka po bretońsku, makaron, płatki owsiane, ryż, cukier, mleko, ser podpuszczkowy, olej rzepakowy, groszek z marchewką, musztarda i chrzan. Łączna wartość transportu to 25.398,95 zł.

Za rozładowanie owych niemal 6 ton żywności dziękujemy wspaniałym, nieocenionym
i niezawodnym strażakom z OSP Żbik
.

Wydawanie paczek żywnościowych zaplanowaliśmy na dni 24 – 28 maja w godzinach 13.30 – 16.30 w hurtowni przy ulicy Kościuszki 2. Jesteśmy niezmiennie wdzięczni Kierownictwu Firmy Plantico za nieodpłatne udostępnianie nam tego pomieszczenia.

Paczki o wadze ok 16 kg otrzymają 364 osoby uprzednio zakwalifikowane przez Gminny Ośrodek pomocy Społecznej (przypominamy, że kryterium jest dochód nieprzekraczający 1542,20 zł dla osoby gospodarującej samotnie i 1161,60 zł dla osoby w rodzinie).

W przygotowywaniu paczek i ich wydawaniu będą pomagali nam harcerze z Hufca Krzeszowice, którym za dotychczasową pracę w trudnych pandemicznych warunkach i za gotowość do kolejnej akcji najserdeczniej dziękujemy.