Nasz wigilijny stół….

….w  tym roku mieścił się
w restauracji Frykas, był pięknie nakryty białym obrusem, udekorowanym gałązkami jodłowymi i żywymi kwiatami. 20 grudnia zasiadło przy nim niemal 100 osób – podopiecznych Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas z Woli Filipowskiej – ludzi samotnych, starszych, schorowanych, ubogich. 
To właśnie szczególnie w czasie Świąt Bożego Narodzenia odczuwa się najdotkliwiej osamotnienie, brak rodzinnego ciepła
i bliskości.  
Dzięki grantowi uzyskanemu przez IZPM w Urzędzie Marszałkowskim , mogliśmy we  współpracy z GOPS zorganizować tę uroczystość. Jesteśmy wdzięczni władzom wojewódzkim za fundusze, które zostały przydzielone na ten projekt. 

To prawdziwie rodzinne spotkanie – mówiła Prezes Teresa Piekara – witając wszystkich zebranych; życzyła radosnych, spokojnych Świąt i miłej atmosfery
w czasie naszej Wigilii. 
Życzenia świąteczne,  słowa wiary, nadziei
i miłości skierował do uczestników spotkania ksiądz proboszcz Karol Szałas. Przeczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, pobłogosławił opłatki i poprowadził modlitwę. Były też wspólnie śpiewane kolędy, łamanie się opłatkiem,  wiele najlepszych życzeń i drobne prezenty spod choinki.  

Podopieczni ŚDS z Woli Filipowskiej zaprezentowali wzruszającą, bardzo starannie opracowaną opowieść wigilijną z wierszami o tematyce świątecznej, kolędami, inscenizacją epizodów z Pisma Świętego.  Zachwyciła piękna kolorowa scenografia i kostiumy przygotowane samodzielnie przez pensjonariuszy pod kierunkiem pań instruktorek i terapeutek Beaty Cichoń, Małgorzaty Ostrowskiej
i Ewy Ostrowskiej-Kłeczek. Wszyscy twórcy i wykonawcy inscenizacji zostali nagrodzeni gorącymi brawami. 

Jak przystało na spotkanie wigilijne, ważnym punktem programu były tradycyjne potrawy, bardzo smaczne  i ładnie, elegancko podane. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom restauracji Frykas za ich pracę, uprzejmość i troskę o stworzenie prawdziwie świątecznej atmosfery.

Na zakończenie kilkugodzinnego spotkania raz jeszcze Pani Prezes dziękowała wszystkim, którzy pomogli wolontariuszom z IZPM w zorganizowaniu Wigilii, szczególnie pani dyrektor Anecie Solarz i zaangażowanym w ten projekt pracownikom GOPS; dziękowała też za obecność Wiceburmistrzowi Adamowi Godyniowi  i życzyła pięknych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.