Wakacje pełne słońca i radości!

27. Półkolonia IZPM
w Krzeszowicach

Już po raz dwudziesty siódmy grupa dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia uczestniczyła w wakacyjnej półkolonii organizowanej przez Interwencyjny Zespół Pomocy Międzyludzkiej (IZPM). Jesteśmy organizacją charytatywną wspierającą nie tylko dzieci z rodzin ubogich, ale także osoby samotne, chore i starsze. Członkowie Zarządu IZPM poświęcają wiele czasu i wkładają ogromny wysiłek w organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Gminy Krzeszowice. Zadanie to wymaga przede wszystkim pozyskania funduszy w niebagatelnej kwocie prawie 50 tys. zł.


Z tegorocznej półkolonii skorzystało 85 dzieci, w tym 73 zupełnie bezpłatnie. Ich wakacyjna przygoda trwała trzy tygodnie. Nasi koloniści mieli zapewnione pełne wyżywienie, fachową opiekę wychowawców oraz całą moc różnorakich atrakcji. Dzieci wspaniale integrowały się podczas wspólnych gier i zabaw na przyszkolnym boisku oraz konkursów z nagrodami.
Były także spacery po krzeszowickim parku, wspólne wyjścia na lody oraz wyjazdy na basen i do kina. Wielką atrakcję stanowiły jak zawsze ciekawe wycieczki, m. in. wizyta w zagrodzie żubrów w Pszczynie, w kolorowych i pachnących ogrodach „Kapias”
w Goczałkowicach-Zdroju oraz udział w warsztatach pieczenia chleba w Muzeum Chleba w Radzionkowie. Dzieci odwiedziły też swoich ulubionych bajkowych bohaterów w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.
Na zakończenie uczestnicy półkolonii przygotowali program artystyczny i upominki – medale „Człowiek o wielkim sercu” dla organizatorów i darczyńców, by podziękować za wspaniale spędzony wakacyjny czas.

Ta nasza sprawdzona wakacyjna inicjatywa została zrealizowana również w tym roku dzięki grantowi Gminy Krzeszowice w kwocie 15 tys. zł , darowiźnie Fundacji Tauron – 10 tys. zł oraz produktom firm: m. in. Iglotex – mrożonki, Bogdan – pomidory, Pawlak – pieczywo, kawiarnie Aga i Melba – lody, Guzik – chrupki.
Swój wkład w organizację wakacyjnego wypoczynku mieli także mieszkańcy Krzeszowic, którzy wsparli przykościelne kwesty IZPM kwotą bez mała 6 tys. zł. Nieoceniony jest dla mnie osobiście wkład ciężkiej i bezinteresownej pracy całego Zarządu IZPM – wytrwałość i serce poświęcone temu zadaniu.

Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierają działalność charytatywną naszego Zespołu, pragnę z całego serca na łamach MK podziękować i obdarować każdego z Państwa symbolicznym tytułem „Człowieka o wielkim sercu”.
Z wyrazami szacunku i wdzięczności Teresa Piekara.