WYDAJEMY PACZKI ŻYWNOŚCIOWE!

19-21 MARCA 2018

Kolejny transport, ponad 5,5 tony produktów z Banku Żywności, w ramach Unijnego Programu Pomocy Najbardziej Potrzebującym dotarł już do Krzeszowic.

Od poniedziałku  do środy (19-21 marca), w godzinach 9.00-16.00 w hurtowni na ulicy Kościuszki 2 będziemy wydawać paczki , w których poza tradycyjnymi artykułami znajdą się dodatkowo: miód wielokwiatowy i kabanosy.
Do tej transzy programu zakwalifikowano 388 osób.

Zapraszamy!


Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce.
W sierpniu 2017 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2017, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.

Do połowy czerwca 2018 roku za pośrednictwem Interwencyjnego Zespołu Pomocy Międzyludzkiej, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych.

Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, otrzyma w nich produkty następującego typu: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały,
olej rzepakowy.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany
z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.