Zdrowe żywienie – weź udział w warsztatach!

Serdecznie zapraszamy wszystkich beneficjentów Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 na warsztaty organizowane we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej
i Bankiem Żywności w Krakowie.

1 lutego 2019, godz. 10.00-12.00 – warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania

Warsztaty realizowane będą w bardzo dynamiczny sposób. Uczestnicy poznają podstawowe zasady zdrowego odżywiania,  jak dokonywać zdrowych wyborów analizując błędne czy niezdrowe jadłospisy, a tworząc prawidłowe z uwzględnieniem potrzeb żywieniowych w różnym wieku (dzieci, młodzież, seniorzy itp.).
Można będzie również dowiedzieć się jak się odżywiać w różnych chorobach (np. choroby przewodu pokarmowego, cukrzyca, nadciśnienie, otyłość.

1 lutego 2019, godz. 12.00-14.00 – warsztaty dotyczące przeciwdziałaniu marnowaniu żywności.
Podczas tych warsztatów uczestnicy zweryfikują swoją wiedzę dotyczącą zasad robienia zakupów, przechowywania żywności, czytania etykiet. Dowiedzą się jak zagospodarowywać żywność z POPŻ .

W programie przewidziano też poczęstunek. Serdecznie zapraszamy !

Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszej gminie będą mogą wziąć udział
w tych ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.